Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tıkanıklık Açmada Tesisatçının Önemi Nedir?

Tıkanıklık açmak aslında herkes tarafından yapılabilen bir yöntemdir. Özellikle gider borusuna ulaşıldığı zaman pek çok yöntem ile tıkanıklık açılabilir. Burada önemli olan bunun ne kadar uzun süreli kullanımıdır. Tıkanıklık oluşması genelde boruda çok fazla erimeyen maddelerin birleşmesi ve oraya yapışmasından kaynaklanır. Bunun için dışarıdan yapılan müdahaleler çok fazla işe yaramayacaktır. Yarasa da uzun süreli olmayacağı için ev gider borularında sürekli olarak tıkanıklık gözlemlenecektir.

Tıkanıklık gidermek için pompa, tel, lavabo açıcılar gibi yöntemler en sık başvurulan yollardır. Tel ile tıkanıklık ortasında bir delik açılır ve bu delikten suyun giderilmesi sağlanır. Fakat etrafında bulunan ve tıkanıklığa neden olan maddeler yerinden oynamaz.

Tesisatçının Önemi

Tıkanıklığın uzun süreli giderilmesi için bir tesisatçı ile iletişime geçilmelidir. Çünkü tesisatçılar sadece tıkanıklığı açmaz, tıkanıklığın neden olduğunu da gözlemler. Örneğin boruların ters bir şekilde durması ya da borularda kireçlenme olması tıkanıklığın en büyük nedenleri arasında yer alır. Tesisatçılar ise bu sorunlara kesim çözüm bulur. Böylece uzun süreler boyunca tıkanıklık gibi sorunlar gözlemlenmez.

Manisa tesisatçısı profesyonel ekibi ve kullandığı kaliteli ekipmanları sayesinde gider borularında oluşan tıkanıklığın nedenini ararken son teknolojiden faydalanır. Bu sayede hem gider borularının bulunduğu yerler kırılmadan onarım sağlanır hem de neden kırıldığına dair problemleri keşfeder. Bu anlamda yapılan onarımlar da tıkanıklığı tamamen giderir. Kullanıcıları da uyararak yeniden tıkanıklığın oluşmaması için yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde açıklar.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler