Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Şofben Nedir

Şofben Nedir

Şofben Nedir, Ne için kullanılır. Bu gibi soruları genellikle yeni nesil arkadaşlarımız soracaktır. Geçmişte insanların Sıcak su ihtiyacını karşılamış olan Şofbenler kelime anlamı olarak şu şekilde açıklanabilir. Şebeke suyuna bağlı kısa sürede Yakıt ile Su ısıtan cihaz anlamına gelmektedir. Şofbenler büyük sistemler ve yaygın cihazlardı ancak Farklı sistemlerin oluşması ile yaygınlığını kaybeden bu sistem artık pek yaygın olarak kullanılmamaktadır. Ancak Elektrikli olarak üretilen modelleri ile doğal gaz erişimi olmayan belirli bir kitleye yeniden hizmet ediyor.

Belirli bir yakıt gönderilerek sürekli bir şekilde su ısıtmak amacı ile kullanılmaktadır. Bu kullanım Yakıt tüketimi ve Tehlike açısından uygun olmadığından insanlar sadece kullanımda olduğu zamanlarda şofben açık bir şekilde sıcak su erişimine sahipti.

Şofbenler artık yeni olarak Kombilerin ortaya çıkması ile yaygınlığını kaybetmiş ve zamanla çok nadir bir duruma gelmiştir. Sebebi ise Kombiler üretilme amacı ile hem ortamı hem de suyu ısıtma özelliğine sahiptirler. Şofbenler yapıları gereği eski bir sistem olduğu için Yakıt bağlantısı ile daha da zor su ısıtmaktaydı. Sistemi eski olan bu cihazlar verim açısından da bir hayli zayıftı. Şofbenleri yukarıda açıkladığım üzere belirli bir yakıt ve yanma gereksinimi bulunmakta. Bu yanmadan ortaya çıkacak zararlı gazlar bir baca yardımı ile tahliye ediliyordu. Ancak tahliye sırasında bir gaz tahliye sorunu olması şofbenin bulunduğu ortama zehirli gaz yayması sebebi ile sürekli tereddüt edilerek yıllar boyu kullanıldı. Gelişen Teknoloji sayesinde yıllar sonra ısıtma sistemleri ile ilgili yeni gelişmeler oluştu. Büyük Kalorifer Kazanları yerine küçük Kombiler üretildi. Bu üretim sayesinde artık Sıcak Su ihtiyacının karşılanması daha da kolay bir hale geldi. Günümüzde evlerde doğalgaz bağlantısının başka bir avantajı haline geldi. Teknolojinin ve Ev sistemleri sayesinde daha rahat ve Kolay bir hale gelen yaşantımızdan örnek. Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Manisatesisat


 

İki ihtiyacı tek bir cihaz da karşılayan bu sistemler ekstra bir yakıt gereksinimi olmadan ihtiyaçları daha güvenli bir şekilde karşılıyor. Kombilerin yaygınlaşmasının ardından ciddi bir azalış içinde olan Kombi gibi sistemlere erişimi olmayan. Sadece elektrik bağlantısı ile çalışabilen Şofbenler ihtiyaçları daha kolay karşıladığı için birçok kişi tarafından tercih sebebi oldu . Su üretmek amacı ile ortaya çıkan bu şofbenler herhangi bir yakıt bağlantısına ihtiyaç duymadan sadece Elektrik ve Su Bağlantısı ile ihtiyaçlarımıza çözüm üretmekte.

Gelişen teknoloji ile yeni bir formda gelişen Şofbenler artık daha güvenli ve daha rahat bir kullanım sergilemekteler. Elektrik Ve Su tesisat bağlantıları yapıldıktan sonra belirli bir Güçle suyu ısıtıyor. Herhangi bir yakıt gereksinimi yok, daha rahat kullanılıyor, ve Daha hesaplı. Bu kadar avantaja sahip olan bu makine birçok kişi tarafından eski tip şofben yerine tercih edilmekte.

 

 

 

 

Sayfamızı Paylaşın


Etiketler